Prezentácia nehnuteľnosti

,,Kvalitná prezentácia nehnuteľnosti je najdôležitejším kľúčom k jej úspešnému predaju“

Otázka znie, prečo je kvalitná prezentácia tak veľmi podstatná pri predaji Vašej nehnuteľnosti? Odpoveď je jednoduchá. Každý záujemca má rozdielnu predstavu o svojom budúcom bývaní, jeden hľadá domček na samote kvôli krásnej prírode a čerstvému vzduchu, druhému takéto bývanie nevyhovuje kvôli náročnejšej dostupnosti, a preto dá prednosť rozsiahlemu bytu v centre mesta. Existuje množstvo takýchto príkladov, kedy majú potenciálni kupujúci subjektívne nastavené svoje vyhľadávacie kritéria, a preto je veľmi podstatné nájsť a osloviť práve toho záujemcu, ktorému bude daná ponuka vyhovovať vo všetkých smeroch, a preto bude ochotný za ňu zaplatiť Vami požadovanú cenu. Potrebné je, aby medzi ostatnými ponukami  na trhu vynikla a dostala sa do pozornosti čo najširšiemu okruhu potenciálnych klientov. Spoluprácou so mnou získate pomoc s vhodnou prípravou Vašej nehnuteľnosti na predaj, resp. prenájom a následne aj s jej efektívnym prezentovaním a propagovaním všetkými dostupnými spôsobmi. Pre lepšiu ilustráciu Vám ponúkam krátku špecifikáciu spomínaných spôsobov propagovania.

HOMESTAGING
,,Prvý dojem máte možnosť urobiť iba raz“

Homestaging je jeden z novodobých moderných nástrojov ako pripraviť nehnuteľnosť na jej efektívny predaj či prenájom. Taktiež zabezpečuje jej profesionálnu propágaciu na realitnom trhu. Cieľom tejto metódy je zvýšenie atraktivity nehnuteľnosti pre čo najširší okruh záujemcov, a to predovšetkým zladením farebných schém, usporiadaním nábytku a doplnkov, nastavením osvetlenia a odstránením všetkých negatívnych elementov, niekedy i osobných predmetov a fotografií, ktoré by potenciálnemu záujemcovi sťažovali predstavu, že by práve tu mohol bývať. Množstvo ľudí totižto nemá potrebnú schopnosť obrazutvornosti a nevie si dotvoriť potenciál ponúkaného priestoru, tak prečo im to neuľahčiť?

 

PROFESIONÁLNE FOTOGRAFIE
,,Aj fotografia môže zachytiť kúzlo Vášho domova“

Určite mi dáte za pravdu, že najdôležitejšou súčasťou prezentácie nehnuteľnosti sú bez váhania kvalitné fotografie. Práve oni musia upútať pozornosť záujemcov, ktorí si denne prezerajú stovky inzerátov na internete. Profesionálne fotografie, Homestaging a dobrá kompozícia vyzdvihnú najväčšie pozitíva Vašej nehnuteľnosti. Potenciálny kupujúci si s určitosťou všimne ponuku, ktorá obsahuje množstvo krásnych fotografií celej nehnuteľnosti, či už interiéru alebo exteriéru.

 

VIDEOPREHLIADKA
,,Čas sú peniaze, tak prečo ho strácať tzv. realitným turizmom?“

Videoprehliadka nehnuteľnosti Vám pômôže eliminovať tzv. realitných turistov od tích, ktorí majú reálny záujem o kúpu či prenájom Vašej nehnuteľnosti. V dnešnej dobe je množstvo klientov schopných vykonať prehliadku cez internet a na osobnú obhliadku ponúkanej nehnuteľnosti sa hlásia už väčšinou rozhodnutí klienti, ktorí si chcú dojednať finančné podmienky kúpy. Taktiež Vám ponúkam možnosť využiť na prezentáciu diaľkovo riadený dron, ktorý prináša úplne novú perspektívu filmových záberov zo všetkých možných uhlov. Dron nás dostane aj tam, kde by sme inak nemohli natáčať a záujemcovia týmto získajú oveľa lepší prehľad o lokalite a celkovom okolí nehnuteľnosti.

 

PÔDORYS
,,Podporme u kupujúcich predstavivosť“

Keď som kupoval byt ja, vskutočnosti mi veľmi chýbali pôdorysy u jednotlivých ponúk. Nevedel som si predstaviť, ako je nehnuteľnosť dispozične riešená, a preto som niektorým bytom ani nedal šancu. Verte mi, že vďaka prehľadnému pôdorysu získajú potenciálni záujemcovia informácie a lepšiu predstavu o rozmeroch, konštrukčnom riešení podlaží, usporiadaní a orientácii miestností, okien a dverí. Vedia si lepšie zvizualizovať vlastný život v novom domove. Ponúkam Vám taktiež vyhotovenie 3D pôdorysu so zakreslením povrchov podláh, nábytku a ďalších objektov.

 

TEXT INZERÁTU
,,Niekedy stačí len málo. Niekedy však treba použiť aj tie správne slová“

Celkový vzhľad, resp. text inzerátu  je veľmi dôležitým aspektom propagácie. Okrem všetkých dôležitých informácií, ako je cena, veľkosť, dispozícia, lokalita, dostupnosť alebo občianska vybavenosť, je neodmysliteľnou súčasťou podpora predstavivosti potenciálnych záujemcov pútavým motivačným textom. K ponúkaným nehnuteľnostiam pristupujem vždy osobito a na každom opise nehnuteľnosti si dávam zvlášť záležať.

 

INZERCIA A PROPAGÁCIA

Potreba intenzívnej prezentácie nehnuteľností všetkými dostupnými spôsobomi je ovplyvnená rastúci nárokmi potenciálnych kupujúcich. Samozrejme vhodnosť použitia jednotlivých spôsobov propagácie sa môže líšiť podľa lokality a typu ponúkanej nehnuteľnosti. V mojej práci preferujem tieto vybrané formy ponúkania Vašej nehnuteľnosti.

TLAČENÁ INZERCIA

Inzercia v tlači je pomerne na ústupe a patrí medzi menej preferované spôsoby propagácie. Samozrejme v prípade exkluzívne zazmluvnených nehnuteľností bude aj platená tlačená reklama jednou z možností.

REALITNÉ SERVERY

Najlepším spôsobom inzercie sú v súčasnosti jednoznačne realitné servery, kde je príležitosť rozšíriť ponuku pre tisíce možných záujemcov. Mojou výhodou je možnosť uverejniť Vašu ponuku na internetovej stránke spoločnosti RE/MAX, čo vďaka jej medzinárodnej pôsobnosti umožňuje prezentovanie nehnuteľnosti aj na zahraničných realitných serveroch. Najnavštevovanejšie realitné servery na slovenskom realitnom trhu sú momentálne www.reality.sk a www.topreality.sk. K inzercii na internete využívam približne 9 takýchto serverov.

LETÁKY

Napočudovanie, efektívnym spôsobom propagovania Vašej nehnuteľnosti je roznos letákov s ponukou v blízkom okolí samotnej nehnuteľnosti. Pri hľadaní nového bývania totiž ľudia často uprednostňujú lokalitu, v ktorej doteraz bývali. Nie je výnimkou, keď o nehnuteľnosť prejaví záujem niekto zo susedov.

PLACHTY A BANNERY

Osvedčenou metódou predaja Vašej nehnuteľnosti, je aj plachta pripevnená na plot Vášho domu alebo banner upevnený na okne Vášho bytu. Tento nástroj zaručene pritiahne pozornosť všetkých okoloidúcich, ktorí túto ponuku môžu šíriť ďalej medzi svojimi známymi.

INTERNET, FACEBOOK A YOUTUBE

Samozrejme nechýba ani propagácia predaja Vašej nehnuteľnosti na Facebooku zdieľaním inzerátu alebo prostredníctvom platenej reklamy, ktorou možno osloviť širšiu cieľovú skupinu. Kvalitnú videoprehliadku zdieľam na YouTube. U vybraných nehnuteľností je dokonca možnosť vytvoriť vlastnú webovú stránku s kompletnou rozsiahlou prezentáciou.